Stierače - Sú určené na výmenu? Typy a ako vybrať?

Stierače predné a zadné - Bosch, Valeo, Champion, Hella, Denso, SWF - online obchod - Audi, BMW, Mercedes-Benz, VW, Opel, Renault, Peugeot, Lancia, Alfa, Fiat, Toyota, Seat, Honda, Volvo a ďalšie. Nečakajte, kým nebude neskoro na výmenu stieračov.

Aké sú najlepšie automobilové stierače na predné a zadné okno, ktoré si môžete kúpiť?

Stierače predné a zadné.

Stierače sú často prehliadanou súčasťou údržby vášho vozidla, ale sú skutočne dôležité, pokiaľ ide o bezpečnosť. Staré stierače môžu ovplyvniť viditeľnosť za nepriaznivých poveternostných podmienok. Nechcete čakať, kým vás nezaskočí búrka, aby ste si uvedomili, že ich treba vymeniť. Našťastie je teraz jednoduché a pohodlné pristupovať k online obchodu s autodielmi a zakúpiť si kvalitné stierače do auta. Vďaka internetu môžete prehliadať, kupovať a porovnávať rôzne modely stieračov a ich ceny. Najlepšie je, že väčšina online predajcov poskytuje návod na inštaláciu, umožňujúc vám vybrať si model vášho auta, aby ste sa uistili, že dostanete správne stierače. Pozrite si a objednajte stierače / stergatoare parbriz pre každé auto alebo nákladné vozidlo z nášho online obchodu v Rumunsku. V tomto článku preskúmame desať najlepších výrobcov stieračov na predné a zadné sklo, ktorí vám pomôžu nakupovať rýchlejšie a jednoduchšie.

1. Voľba editora: BOSCH

Stierače BOSCH ICON sa vyznačujú plochým dizajnom čepele, ktorý pomáha udržiavať flexibilitu a zároveň zabezpečuje vynikajúce výkony v akýchkoľvek poveternostných podmienkach. Spoločnosť tvrdí, že ICON ponúka až o 40% dlhšiu životnosť v porovnaní s inými špičkovými stieračmi, vďaka svojim gumovým čepeľiam. Preukázujú najväčšiu odolnosť voči praskaniu vystavenému slnečnému žiareniu v porovnaní s inými hlavnými značkami. Má tiež vynikajúci asymetrický dizajn spoileru pre jednoduché a tiché čistenie predného skla. BOSCH ICON je ľahko inštalovateľný vďaka dvojitým skrutkám. Aj keď je obvykle drahší než iné stierače dostupné na trhu, BOSCH ICON je podľa mnohých užívateľov považovaný za najlepší, hoci nie nutne pre každého. Ak žijete v oblasti s veľkým množstvom dažďa alebo snehu, budete vedieť, že máte jeden z najefektívnejších stieračov, a BOSCH ICON by mal byť na vrchole vášho zoznamu. Stierače Bosch sa tiež používajú ako originálne vybavenie (OEM) na rôznych nemeckých luxusných autách, ako sú Audi, BMW a Mercedes-Benz, čo naznačuje kvalitný produkt.

Rôzne série a typy stieračov BOSCH:

Ak čepeľ stierača vykazuje šmýkanie alebo často jazdíte za nepriaznivých poveternostných podmienok, všetko, čo potrebujete, sú kvalitné stierače na predné sklo od Bosch!

2. Najlepšia voľba pre rozpočet: ANCO® 31-Series

Ak hľadáte konvenčné stierače za dostupnú cenu, ANCO 31 Series je ideálna voľba, najmä ak žijete v oblasti s menej častým dažďom alebo snehom. ANCO 31 Series vyniká exkluzívnou zmesou gumy nazvanou "DuraKlear", spolu s ventilačným mostom a vysoce efektívnym polymérom pre integrovanie s OE. Stierače ANCO tiež používajú inštalačný systém nazvaný "KwikConnect", čo ich robí ľahko vymeniteľnými. Séria 31 je k dispozícii v širokej škále veľkostí od 25 cm do 71 cm, pokrývajúc takmer všetky automobilové kompatibility. Spoločnosť tiež ponúka rôzne typy stieračov, vrátane hybridných ako Transform a Contour. Tieto sú odporúčané pre vodičov, ktorí potrebujú konvenčné stierače a jazdia v oblastiach s zrážkami počas celého roka. Neponúknu rovnaký výkon ako hybridné alebo ploché stierače a možno nevydržia tak dobre extrémne poveternostné podmienky ako stierače od iných výrobcov. Sú to však najlepšia voľba, pokiaľ nemusíte riešiť hustý sneh alebo mrazy.

3. Najlepšie na zimu: Michelin® Stealth Ultra Hybrid

Michelin je pravdepodobne meno, ktoré poznáte v automobilovom svete ako vedúceho výrobcu pneumatík. Ale spoločnosť ponúka aj širokú škálu stieračov všetkých typov, vrátane plochých, hybridných, konvenčných a dokonca aj stieračov na zadné okno. Ak hľadáte hybridný stierač, Michelin Stealth Ultra je populárna voľba, ktorá disponuje jedinečným patentovaným dizajnom a exkluzívnou technológiou "Smart-Flex", ktorá sa prispôsobuje zakriveniu predného skla pre lepšie čistenie a zlepšenú viditeľnosť. Prémiová čepeľ s rozšíreným pokrytím zabezpečuje hladký a tichý chod v akýchkoľvek poveternostných podmienkach, zatiaľ čo segmentovaný a odolný kryt poskytuje maximálnu flexibilitu a ochranu proti nahromadeniu snehu a ľadu. Inštalácia je tiež jednoduchá pomocou pripojenia Michelin "EZ Lok". Treba však zdôrazniť, že mnohí majitelia zistili, že priložené adaptéry nie sú kompatibilné s ich vozidlom. Takže si overte, či si kupujete správne silikónové stierače pre svoje auto. Podľa informácií od spoločnosti Michelin nezávislé testy ukazujú, že po 300 000 cykloch čistenia Michelin Stealth Ultra predčí všetkých konkurentov v odvetví. Tieto stierače sú odporúčané pre vodičov, ktorí sa potýkajú so ľadom a snehom, keďže segmentovaná a odolná plocha chráni pred cestnými nečistotami, ľadom a nahromadením snehu.

4. Premium Aero® All-Season Stierače

Ďalšou možnosťou v kategórii stieračov je Aero, ktorý ponúka šesťmesačnú záruku na svoje produkty. Tieto sú tiež predávané ako priame OEM stierače, postavené s špeciálnou zmiešanou gumou pre hladké, bezprúdové čistenie a minimálny hluk. Aero Premium All-Season stierače sa vyznačujú aj flexibilným dizajnom, ktorý sa má lepšie prispôsobiť prednému sklíčku pre lepší kontakt. Na rozdiel od niektorých stieračov na trhu sú stierače Aero k dispozícii aj ako sada, čo ich robí cenovo výhodnou možnosťou. Avšak, pri nižšej cene nečakajte, že budú fungovať tak dobre ako drahší konkurenti. Ponúkajú dobrý výkon počas celého roka, ale pre sneh a ľad existujú lepšie možnosti. Niektorí by tvrdili, že stierače Aero sú voľbou šetrnou k rozpočtu, bez výrazných recenzií na predaj alebo kvalitu, ktoré by ich vynikli medzi súťažiacimi výrobcami. Sú ideálne pre vodičov žijúcich v oblastiach s miernymi zrážkami a ktorí nie sú presvedčení, aby utratili významnú sumu peňazí za vyššie triedené stierače. Väčšina majiteľov je spokojná s výkonom stieračov Aero Premium All-Season, považujúc cenu a jednoduchú inštaláciu. Iní používatelia však poznamenávajú, že v určitých poveternostných podmienkach by stierače Aero nemuseli vydržať tak dlho ako iné značky. Vždy zohľadnite poveternostné podmienky pri výbere správnych stieračov pre svoje auto.

5. BOSCH® Stierače

Stergatoare BOSCH

Ak považujete stierače Bosch ICON za príliš drahé alebo nemajú konkrétnu aplikáciu pre váš automobil, mohli by byť pre vás lepšou voľbou AeroTwin. Predávajú sa ako sada a stierače AeroTwin vynikajú svojím dvojitým gumovým zložením, ktoré obsahuje grafénovú vrstvu pre dlhú životnosť, chránenú plne aerodynamickým oceľovým rámom. Ploché stierače majú aj asymetrický veterný spoiler, čo pomáha k lepšiemu kontaktu so sklom. Stierače Bosch AeroTwin prichádzajú s predmontovaným adaptérom špecifickým pre váš automobil, navrhnutým tak, aby presne pasoval k originálnemu vybaveniu pre jednoduchú inštaláciu. Keďže sa predávajú ako sada, môžete si byť istí, že kupujete správne veľkosti oboch stieračov. Stierače Bosch AeroTwin predstavujú strednú voľbu za konkurencieskú cenu, ponúkajúce efektívne čistenie predného skla. Sú odporúčané pre vodičov v oblastiach bez snehu alebo ľadu, pretože AeroTwin neposkytuje špeciálnu ochranu proti extrémnym poveternostným podmienkam. Inými slovami, ak je sezónny dážď jedinou vecou, s ktorou sa stretávate, stierače AeroTwin sú skvelou voľbou s ohľadom na rozpočet a výkon.

6. VALEO® Stierače

Stergatoare VALEO

Valeo je celosvetovým lídrom medzi dodávateľmi stieračov pre originálne vybavenie hlavných výrobcov automobilov. Gama stieračov od Valeo zahŕňa 4 série a poskytuje kompletný sortiment stieračov na predné a zadné sklo vo všetkých cenových kategóriách. Používajú moderné technologické riešenia a najvyššiu kvalitu materiálov, aby splnili očakávania najnáročnejších zákazníkov.

7. CHAMPION® Stierače

Stergatoare CHAMPION

Stierače Aerovantage od Champion® sú navrhnuté tak, aby splňovali prísne normy hlavných výrobcov automobilov po celom svete. To znamená, že poskytujú rovnaký dizajn a materiály pre každú výrobnú sériu. Na potvrdenie toho všetky stierače absolvujú testovanie vo svojom výskumnom a vývojovom centre, ako aj na najnáročnejších miestach a v reálnych životných situáciách.

Prečo sa volajú Easyvision? S iba 15 produktovými číslami pre ploché stierače a systémom Multi Clip, ktorý pasuje na 7 rôznych OE ramien, je inštalácia jednoduchá a pohodlná. A keď potrebujete pomoc, jednoducho naskenujte QR kód na obale pre podrobné pokyny. Champion rád verí, že vám môže ušetriť čas a problémy, aby ste mohli využiť všetku svoju energiu na to, aby ste si užívali svoje auto. Oterené alebo poškodené stierače spôsobujú pruhy a nepravidelné čistenie, ovplyvňujú viditeľnosť a bezpečnosť. Ale hluk, zdvih vetra alebo vibrácie môžu ovplyvniť aj váš komfort a viditeľnosť. Riešenie? Vymieňte svoje stierače a nahraďte ich stieračmi vysokého kvalitného materiálu od Champion Easyvision.

8. HELLA® Stierače

Stergatoare HELLA

Lepšia viditeľnosť znamená bezpečnejšiu jazdu! Ako partner popredných výrobcov vozidiel sa HELLA zaviazala poskytovať inovatívne, kvalitné produkty, ktoré robia cesty bezpečnejšími pre vodičov. HELLA ponúka širokú škálu vysokokvalitných stieračov s rozsiahlym pokrytím na trhu pre ázijské automobily. Zažite jasný rozdiel so stieračmi HELLA pre lepšiu viditeľnosť a bezpečnejšiu jazdu.

HELLA Premium Stierače
Gumená stena s nanotechnológiou a grafitovým povlakom zabezpečuje hladký a tichý chod s čistým výhľadom. Rovnomerné kontaktné body sú zárukou čistého utierania na každom mieste. Špecifická štruktúra ramena stierača pre auto zabezpečuje optimálne rozloženie tlaku na prednom skle. Jednoduchá inštalácia s predmontovaným rýchlym adaptérom špecifickým pre auto.

9. SWF® Stierače

Stergatoare SWF

Vyrobené v Nemecku podľa špecifikácií originálnych dielov a s 100% kovovou konštrukciou, vysokokvalitnou montážnou súpravou a predmontovaným adaptérom nové stierače poskytujú optimálne, efektívne a dlhotrvajúce čistenie bez ohľadu na poveternostné podmienky.

SWF je popredným výrobcom, ktorý navrhuje a vyrába stierače, motory a komponenty pre osobné automobily, nákladné autá a autobusy od roku 1922. V roku 1998 sa SWF pripojila k skupine Valeo, stala sa hlavným dodávateľom v odvetví čistenia čelného skla.

10. DENSO® Stierače

Stergatoare DENSO

Denso Hybrid
Kombinácia výhod vylepšeného inžinierstva, vynikajúcich materiálov a futuristického dizajnu robí hybridné stierače DENSO niektorými z najvyhľadávanejších. Niet divu, že sú pôvodnou výbavou pre niektoré z najlepších svetových značiek automobilov.

Denso Flat
Triumf inžinierskeho dizajnu, ploché stierače DENSO sa pohodlne prispôsobia každému čelnému sklu, aby čistili dážď a nečistoty aj v najhorších poveternostných podmienkach. S elegantným štýlom a dlhou životnosťou poskytujú výbornú viditeľnosť pre každého vodiča.

Denso Conventional
Tradičné stierače DENSO ponúkajú výber štyroch vylepšených profilov, ktoré sa hodia na rôzne čelné sklo a štýly áut. K dispozícii sú aj štyri rôzne varianty montážneho systému a tri možnosti adaptérov.

Denso Rear
Vylepšené zadné stierače od DENSO pridávajú ďalšiu pohodlnosť pre inštaláciu a jasný výhľad na spätné zrkadlo pre vodiča.

11. TRICO® Stierače

Stergatoare TRICO

TRICO Maxx® – Premium Performance
Najpokročilejší TRICO Maxx nastavuje nový štandard v technológii stieračov, špeciálne navrhnutý na trojnásobne dlhšiu životnosť pre bezkonkurenčnú bezpečnosť a spoľahlivosť.

TRICO Sentry® – Hybridná technológia
Dual-Shield Technology – Stierače TRICO Sentry® vám ponúkajú štýl, výkon a ochranu v jednom hybridnom čepele. Sentry má vysokofrekvenčný rotujúci polymérový plášť, ktorý chráni oceľovú mriežkovú konštrukciu pre optimálny kontakt a tlak na čelnom sklíčku.

TRICO Ice® – Extrémne počasie
Vysokovýkonné stierače TRICO Ice® sú odolné a odolné voči snehu a ľadu, špeciálne navrhnuté pre extrémne poveternostné podmienky a pritom poskytujú optimálny výkon.

TRICO Pro® – Profesionálna montáž
Jednoduchá inštalácia – TRICO Pro® je navrhnutý s profesionálnymi servisnými technikmi na pamäti. S minimálnymi jednotkami skladovania majú tieto stierače exkluzívny "one-fit" systém pripojenia, nevyžadujú žiadne adaptéry a inštalujú sa za sekundy.

TRICO Exact Fit® Beam – Fabrický výkon
Fabrické náhrady, navrhnuté s technológiou Memory Curve Steel® pre maximálny kontakt so sklíčkom a rovnomerný tlak pre maximálne čistenie. Dokonalé padnutie, forma a funkcia pre váš vozidlo.

TRICO HD® – Ťažké vozidlá, DPH
TRICO HD stierače pre nákladné autá, autobusy a obytné autá vynikajú odolnou celokovovou konštrukciou a prirodzeným gumovým čistiacim prvkom pre top výkon v najnáročnejších jazdných podmienkach.

TRICO Exact Fit® – Zadné
Viditeľnosť na 360 stupňov – TRICO Exact Fit® zadné stierače sú navrhnuté tak, aby pasovali do jedinečných integrovaných ramien zadných stieračov na vašom vozidle a poskytujú vám zadnú viditeľnosť za každých podmienok.

12. MEYLE® Stierače

Stergatoare MEYLE

Nové stierače MEYLE sú vyrobené z vysokokvalitných materiálov a majú dokonale kontúrovaný dizajn pre efektívne čistenie čelného skla za akýchkoľvek teplotných podmienok. Navrhnuté pre jednoduchú inštaláciu, pokrývajú viac ako 90% všetkých modelov vozidiel. Stierač môže byť objednaný samostatne, dostupný v dĺžkach od 300 do 700 milimetrov, po 25-milimetrových krokoch. Pre zabezpečenie kompatibility s najširším možným spektrom stieračových ramien je do každej sady zahrnutých niekoľko vhodných adaptérov pre rôzne vozidlové aplikácie. Špeciálne navrhnuté pre maloobchod, umožňujú pohodlné skladovanie a prezentáciu stieračov MEYLE, a priložený mini-katalóg uľahčuje nájdenie správnej časti. Gama MEYLE zahŕňa stierače, ktoré možno použiť na moderné aj staršie modely, ktoré sú stále vybavené konvenčnými stieračmi. Tieto ploché stierače ponúkajú vyššiu účinnosť čistenia vďaka zlepšenej aerodynamike a zníženému odporu vetra. Vysoko elastický gumený materiál sa dokonale tvaruje podľa tvaru čelného skla pre lepšiu viditeľnosť. Ploché stierače zostávajú flexibilné pri akýchkoľvek teplotách, čo zabezpečuje nižší trenie na čelnom sklíčku a nízke úrovne hluku.

13. KAMOKA® Stierače

Stergatoare KAMOKA

KAMOKA Hybridné
Hybridné stierače KAMOKA sú ergonomickým a štýlovým riešením pre vozidlá vybavené štandardnými klasickými stieračmi v tvare U. Vďaka sklápaciej konštrukcii zabezpečujú správne priliehanie na čelnom sklíčku, čím sa zabezpečuje efektívne čistenie. Grafitové čepele zaručujú tiché a odolné čistenie.

KAMOKA Multiadapter
Výhoda stieračov KAMOKA spočíva v jednoduchej možnosti pripojenia k rôznym typom prostredníctvom jedného z šiestich priamo montovaných adaptérov zahrnutých v sade, a použitie ochrannej pokrývky, ktorá kryje stierač počas skladovania.

KAMOKA SETY
Použitie konkrétnej sady dvoch stieračov, s upevňovacím systémom určeným pre dané vozidlo, zabezpečuje efektívnu a jednoduchú inštaláciu, s bezpečným uchopením, aby fungovali hladko počas celej ich životnosti. V špeciálnych prípadoch sú špeciálne sady vybavené tryskami na striekanie.

KAMOKA Štandardné
Gama KAMOKA zahŕňa klincové a ploché stierače určené pre autá a ľahké vozidlá. Môžu nahradiť aj klasické stierače. Charakteristickým znakom plochých stieračov KAMOKA je nahradenie kovovej štruktúry klasického lopatkového stierača flexibilnou olovenou štruktúrou. Tlak na čelnom sklíčku je rovnomerne rozložený po celej dĺžke stierača. Absencia klasických podporných komponentov v stieračoch KAMOKA tiež umožňuje zníženie aerodynamickej odolnosti. V rôznych poveternostných podmienkach zostávajú plne funkčné, najmä v zimnom období.

KAMOKA Zadné
Gama stieračov je dokončená tými, ktoré sú určené pre zadné okno, s tvarmi, ktoré zodpovedajú štýlu určenému výrobcom vozidla.

KAMOKA pre nákladné vozidlá
KAMOKA ponúka špeciálne stierače pre nákladné autá a mikrobusy. Vďaka svojmu dizajnu a rozmerom sa ľahko a pohodlne montujú. Zvýšená odolnosť voči poveternostným podmienkam umožňuje ich používanie aj v náročných podmienkach.

14. MAXGEAR® Stierače

Stergatoare MAXGEAR

MAXGEAR Univerzálne
Tradičné rámové stierače s uchytením na hák, k dispozícii vo všetkých veľkostiach.

MAXGEAR Ploché
Moderné ploché stierače typu "banana" s uchytením na hák a bočnými podporami pre skrutky, k dispozícii vo všetkých veľkostiach.

MAXGEAR Sady
Špeciálne ponuky sád stieračov. Každá krabica obsahuje dva stierače MAXGEAR s dĺžkou a uchytením presne prispôsobenými pre daný model vozidla.

MAXGEAR Zadné
Ponuka stieračov na zadné okno s špeciálnym uchytením.

Autodiely AutoPower
Autodiely AutoPower

TOP značky stieračov a ďalších náhradných dielov

Prečítajte si článok o stieračoch v rôznych jazykoch